Ako prebieha kurz u nás? - Články - Jazdy na koni

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Ako prebieha kurz u nás?

Publikoval v Tréning ·
Aj v prípade, ak si objednáte celý kurz, vždy začíname najskôr skúšobnou jazdou, kde si vás otestujeme a uvidíme, ako komunikujete s koňom, aké máte skúsenosti a pod. 

Najskôr sa teda dohodneme na voľnom termíne. Čas je dobré si ešte potvrdiť najneskôr tri dni pred jazdou. Stretneme sa priamo na farme v Hámroch, ale ak ste z Trenčína, môžeme Vás zobrať autom. Najskôr si Vás zaškolíme o bezpečnosti jazdenia, aby ste nespadli a aby ste vedeli, čo možno od Shimonka alebo iného koníka očakávať. Pripravíme a nastrojíme koníka, ale aj Vás. Nevyhnutná je vesta a prilba. Podpíšete nám papier, že ste boli poučený o bezpečnosti jazdy a môžeme začať.

Tréning je možné rozdeliť na ľubovoľný počet hodín a zrahŕňa nie len samotné jazdenie, ale kompletnú prácu s koníkom, od starostlivosti, až po slávnostnú vychádzku a udelenie diplomu. Dĺžka trvania kurzu je individuálna, niekto sa naučí jazdiť za 5 jázd, niekto za 10, niekomu to však môže trvať aj niekoľko rokov, je to aj otázka talentu a osobných dispozícií. 

V priebehu tréningu dostanete všetky potrebné informácie o technike jazdy ako aj základné inštrukcie typu "čo ak". Zdatným jazdcom sa však stávate až po mnohých mesiacoch a rokoch jazdenia, nedá sa to naučiť za týždeň. Jazdí sa buď na dohodnutej trase, alebo v jazdiarni, najčastejšie však kurz začína v kruhovke. Platba až na záver, v prípade darčekovej poukážky vopred bankovým prevodom alebo vkladom. 

Články
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky